Hrvatsko katoličko sveučilište početkom korizme uputilo je akademskoj zajednici i prijateljima Sveučilišta poziv za uplate u Fond solidarnosti s ciljem pomoći Ukrajinskom katoličkom sveučilištu u Lvovu s kojim Sveučilište ima partnerski i prijateljski odnos. Sveučilište je također poslalo poziv na karitativnu akciju „Srce za Ukrajinu“ kojom se prikuplja materijalna humanitarna pomoć.

U Fondu solidarnosti je za Ukrajinsko katoličko sveučilište od 2. do 15. ožujka prikupljeno 30.000  kuna i ta su sredstva uplaćena  na račun Ukrajinskog katoličkog sveučilišta.

Uprava Sveučilišta zahvalila je svima koji su se do sada uključili, bilo kroz Fond solidarnosti, bilo kroz karitativnu akciju za Ukrajinsko katoličko sveučilište. Prikupljanje priloga u Fond solidarnosti i karitativna akcija nastavlja se do daljnjega.

Podatci za uplatu u Fond solidarnosti Hrvatskog katoličkog sveučilišta:
Račun HR1123400091110353987
model: 00, poziv na broj: OIB uplatitelja, svrha: Fond solidarnosti – Ukrajina