U srijedu 13. travnja 2016. godine Hrvatsko katoličko sveučilište –  Odjel psihologije u sklopu projektnog dana posjetile su učenice Ženske opće Gimnazije Družbe sestara milosrdnica s pravom javnosti u Zagrebu. Hrvatsko katoličko sveučilište predstavile su doc. dr. sc. Ivana Vrselja, zamjenica pročelnice Odjela psihologije, Barbara Brdovčak, asistentica na Odjelu psihologije i Marijana Matijaš, asistentica na Odjelu psihologije i studentice psihologije. U dvorani „Blaženi Alojzije kard. Stepinac“ učenicama je kroz prezentaciju predstavljen HKS i njegovi Odjeli, a s obzirom da ih najviše zanima Odjel psihologije, asistentice i docentica Vrselja su im pokazali naš labos gdje su imali prilike upoznati se s mogućnostima labosa, nekoliko njih je pokušalo rješavati eksperimentalni zadatak koji je ispitivao Ponzo varku. Dio učenica sudjelovao je i u fokus grupi na temu: „Izbor zanimanja“, odnosno „upis fakulteta“.

Nakon posjeta labosu uslijedilo je prigodno druženje u dvorani „Blaženi Alojzije kard. Stepinac“.