U sklopu nastave predmeta „Uvod u odnose s javnošću“ u ponedjeljak 29. svibnja održano je gostujuće predavanje Etičnost u odnosima s javnošću. Mogućnosti zaštite časti, privatnosti i ugleda u odnosima s medijima. Predavačica Marta Takahashi, doktorandica Komunikologije na Sveučilištu J. J. Strossmayera u Osijeku te stručnjakinja za odnose s javnošću u agenciji Narativ komunikacije, studente je upoznala s važnošću poštivanja etičkih pravila, ali i s njihovim izazovima u struci te s primjerima kršenja istih. Studentima su približeni i zakoni kojima se štiti sloboda izražavanja, istovremeno obraćajući pažnju na važnost štićenja privatnosti, časti i ugleda svakog pojedinca.

Ova tema od goruće je važnosti danas kada svjedočimo svakodnevnom medijskom prozivanju maloljetnika koji su ili žrtve ili počinitelji kaznenih djela, što može ugroziti njihove živote te živote njihovih bližnjih. Cilj predavanja bio je upozoriti na takve komunikacijske propuste kako bi studenti bili kritični prema prenošenju neprimjerenih informacijama putem portala, ali i društvenih mreža.