Čitateljski klub Odjela za komunikologiju susreo se u četvrtak 26. svibnja 2022. s fra Antom Vučkovićem koji je govorio o Pjesmi nad pjesmama. Fra Ante je objasnio kako se ova biblijska knjiga može razumjeti na dva načina: kao odnos žene i muškarca (zaručnice i zaručnika) te kao odnos čovjekove duše s Bogom. U oba slučaja temeljni princip je čežnja za zajedništvom, a ona se ostvaruje u potpunoj slobodi druge osobe. Zajedničkim promišljanjem nad nekoliko izdvojenih metafora i slika iz teksta, razgovaralo se o ljubavi, ljubomori, životu, smrti i slobodi. Susretu su se osim Čitateljskog kluba pridružile asistentice Anamaria Malešević, Matea Škomrlj i Marija Žagmešter te doc. dr. sc. Anto Mikić.

Čitateljski klub Odjela za komunikologiju osnovan je u ožujku 2021. Broji 15-ak članica, većinom studentica druge godine preddiplomskog studija komunikologije. Uz redovite susrete na kojima raspravljaju o pročitanim tekstovima, sudjelovale su na okruglom stolu o Vladi Gotovcu, radionici čitanja dramskog teksta Rajmunda Kuparea, obilježavanju Dana Odjela za komunikologiju i promociji zbirke pjesama “Kuda ide ovaj svijet” Tete s porte Đurđice Čavrak Hofer. Klub je osnovala i vodi asistentica Matea Vidulić.