U utorak, 14. svibnja 2019. godine dr. sc. Miriam Mary Brgles s Odjela za sociologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta održala je u Kazalištu Marina Držića u Dubrovniku predavanje  pod nazivom Metodologija istraživanja kazališta iz sociokulturne i marketinške perspektive za studente studija Mediji i kultura društva Sveučilišta u Dubrovniku.

U izlaganju dr. sc. Miriam Mary Brgles prezentirala je metodologiju istraživanja društvenih i kulturnih aspekata kazališta primijenjenu u empirijskim znanstvenim istraživanjima, ali se dotaknula i istraživanja publike u svrhu razvoja marketinških aktivnosti. Na predavanju je predstavljen novi model istraživanja kazališta, koji afirmiracase study istraživačku strategiju i koristi mješovitu metodologiju(mix methodology) s polaznom tezom kako odabir case study istraživačke strategije nije samo metodološki odabir već odabir predmeta istraživanja.

Predavanju su prisustvovale doc. dr. sc. Katja Bakija i doc. dr. sc. Natalia Stagl Škaro sa Sveučilišta u Dubrovniku.