U prostorima Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu, u sklopu IX. Nacionalnog kongresa Hrvatskog sociološkog društva svoju temu „Djeca, klasne nejednakosti i vizualna pismenost. Prikaz i percepcija siromaštva i bogatstva u televizijskim sadržajima“ je 20. svibnja 2023. održala poslijedoktorandica s našeg Odjela za komunikologiju.

U predavanju je naglasak bio na važnosti kontinuiranoga proučavanja prikaza i percepcije klasnih nejednakosti s ciljem postizanja holističkog pristupa razumijevanja interpretacije koju djeca, osobito u razdoblju srednjega djetinjstva, pripisuju prikazima siromašnih i bogatih članova društva te usvajaju mišljenja i vrijednosti o klasnim nejednakostima i u svojoj okolini te društvenoj stvarnosti. U eri ekrana, televizijski sadržaji dostupni djeci su i dalje zastupljeni u njihovoj svakodnevici te sustavan razgovor i provjera recepcije klasnih obilježja vrijedna je za daljnje razvijanje vještine vizualnoga kritičkoga vrednovanja, ujedno i temeljne vještine vizualne pismenosti i razvijanja odgovornoga društva i digitalnih medijskih publika. Aktualnost teme proizlazi i iz znanstveno-istraživačkih nastojanja pri razumijevanju digitalnoga doba i medijski konstruirane stvarnosti kao jednog od značajki sociološko-kulturoloških fenomena.