U emisiji „Vidljivi tragovi“ urednice i voditeljice Kristine Bitange, gostovala je naša dr. sc. Leali Osmančević s Odjela za komunikologiju te govorila o temi djece i medija s posebnim naglaskom na ulogu društva i Crkve u njihovoj zaštiti.

U emisiji se osvrnula na trenutni i aktualni način odrastanja današnjih generacija, ulogu različitih medija kao alata u dječjoj svakodnevici, važnosti kvalitetne integracije medija u svakodnevicu djece, ali i osvrt na važnost obrazovanja svih društvenih skupina s ciljem zaštite djece.

U razgovoru s urednicom i voditeljicom Bitangom, istakla je i važnost uloge svih članova društva koji sudjeluju u dječjem odgoju i obrazovanju kao i ulogu Katoličke crkve u promicanju obrazovanja i širenja kvalitetnih medijskih sadržaja te važnosti kvalitetnog dječjeg odrastanja s medijima i uz medije. Zaključno je istaknuta važnost dijaloga s djecom o navikama i interesima vezanima uz medije za njihovo sretnije i kvalitetnije djetinjstvo.

Cjelovita emisija dostupna je na poveznici.