Hrvatsko katoličko sveučilište zaprimilo je od Ministarstva znanosti i obrazovanja dopusnice za izvođenje poslijediplomskog sveučilišnog studija Povijest i za izvođenje studijskog programa poslijediplomskog sveučilišnog studija Sociologija: vrijednosti, identitet i društvene promjene u hrvatskome društvu.

Studiji će se početi izvoditi od akademske godine 2018./2019. u trajanju od tri godine, čijim se završetkom stječe 180 ECTS bodova te akademski naziv doktora znanosti (dr. sc.).  Studiji će se izvoditi na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, Ilica 242 u Zagrebu. Optimalan broj studenata iskazan u elaboratu o izvođenju studijskog programa je 20 studenata.

Izvođenjem poslijediplomskih sveučilišnih studija Hrvatsko katoličko sveučilište omogućit će studentima stjecanje akademskog stupnja na svim razinama od preddiplomskih, diplomskih do poslijediplomskih sveučilišnih studija.

„Radosni smo što smo dobili dopusnice za doktorske studije iz područja povijesti i sociologije. Ovime naše Sveučilište zaokružuje sva tri ciklusa studija te nakon osam godina izvođenja nastave započinje razdoblje u kojem će moći podjeljivati doktorate. Ovo je važan iskorak u razvoju našeg Sveučilišta koji će pokazati njegovu sposobnost u oblikovanju generacije novih znanstvenika i istraživača važnih za hrvatsko društvo. Zahvaljujem svima koji su radili na ovom projektu i nadam se uspješnom početku doktorskih studija“- izjavio je prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Sve daljnje obavijesti bit će uskoro dostupne na mrežnim stranicama Hrvatskog katoličkog sveučilišta www.unicath.hr