Dragi sveučilištarci,

danas, s početkom u 11.45 sati, u našoj Sveučilišnoj kapelici slavit ćemo svetu misu. Kako je danas Čista srijeda, na misi će se vršiti obred pepeljenja.

“Sjeti se, čovječe, da si prah i da ćeš se u prah vratiti!” | izvor: https://bit.ly/3HBim3l

Ovo je lijepa prilika da zajednički koraknemo u sveto vrijeme korizme – tradicionalno vrijeme vršenja djela milosrđa, molitve i posta.

Obredom pepeljenja podsjećamo se na vlastitu krhkost („Sjeti se, čovječe, da si prah i da ćeš se u prah vratiti“), ali se, slušajući Evanđelje, oslanjamo na Oca, dobrog i blagog, „koji vidi u skrovitosti“.

Nakon svete mise, odazivajući se na poziv pape Franje na intenzivniju molitvu za prestanak rata u Ukrajini, uslijedit će molitva klanjanja pred Presvetim oltarskim sakramentom. U 15 sati molit će se Krunica Božjeg milosrđa. Molitva klanjanja završit će u 16.30 sati blagoslovom.

Sve vas srdačno pozivam na misu i na molitveno slavlje.

Neka vam je bogoduho ovo korizmeno vrijeme što danas počinje.