Dragi HKS-ovci,

večeras u 18.30 sati započinjemo novi, kratki, ali uzbudljivi ciklus katehezâ o ignacijanskom razlučivanju duhova. Kateheze će se odvijati tijekom studenog, u svega tri susreta:

• srijeda, 10. studenog, 18.30 sati: Autobiografija Ignacija Loyolskog
      • srijeda, 17. studenog, 18.30 sati: Ignacijansko razlučivanje duhova
      • srijeda, 24. studenog, 18.30 sati: Razlučivanje duhova u tami

Svi susreti odvijat će se u sveučilišnoj kapelici.

Napomena: ove kateheze bit će izrazito korisne onima koji tijekom ovogodišnjeg došašća žele sudjelovati u duhovnim vježbama u svakodnevici

Jusepe de Ribera., Ignatius Loyola | izvor: https://bit.ly/3n20iby

Večeras na prvom susretu prolazimo kroz Ignacijev život. Zanimljiva je to i uzbudljiva pustolovina: bit će tu vojnikâ, dama, topovskih kugli, polomljenih kostiju, svetačkih knjigâ, premišljanja, obraćenja, pretjerivanja u postu i molitvi (da, i to), razlučivanja, osnivanja družbe.

Ignacijev životni put nipošto nije ravna crta između točke A (zemlja) i B (Nebo).

I Bogu hvala da nije, jer da je, jamačno ne bi Crkvi i svijetu mogao podariti Duhovne vježbe.

Sjetiti nam se uvijek da Bog piše pravo po krivim crtama!

Ako je mogao u Ignacijevom životu, što ne bi mogao i u tvome?

Dođi večeras na katehezu i upoznaj sv. Ignacija.

Vidimo se!