doc. dr. sc. Dario Sambunjak, ETH Zürich

Doc. dr. Dario Sambunjak s Odjela za sociologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta je 21. i 22. travnja 2015. godine boravio na Eidgenössische Technische Hochschule (ETH) u Zürichu. Tamo je sudjelovao na sastanku projekta New Frontiers of Peer Review, u okviru programa Europske unije COST (European Cooperation in Science and Technology).

Docent Sambunjak pozvan je kao vanjski stručnjak da moderira aktivnosti 1. radne skupine PEERE projekta, posvećene teoriji, analizi i modelima istovrsničke procjene (engl. peer review). Na radionici u okviru sastanka docent Sambunjak je prikazao rezultate dosadašnjeg rada 1. radne skupine te vodio raspravu o daljnjim aktivnostima. Među ostalim, radna skupina će do idućeg sastanka istražiti u kojoj se mjeri recenziranje članaka za znanstvene časopise vrednuje pri akademskom napredovanju u različitim zemljama Europske unije.