U ponedjeljak 20. ožujka 2023. Klub Europske pučke stranke (en. EPP) izabrao je svog čelnika u novom parlamentarnom Odboru za javno zdravstvo (SANT).

Dr. sc. Tomislav Sokol, hrvatski zastupnik u Europskom parlamentu i docent na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, bit će takozvani koordinator koji će obnašati dužnost glasnogovornika Kluba zastupnika Europske pučke stranke u  Odboru te će predsjedavati i koordinirati rad Kluba.

“Zastupnička skupina Europske pučke stranke ima za cilj ojačati zdravstvene politike EU-a, riješiti probleme kao što su nestašica lijekova i medicinskih uređaja, poboljšati pristup zdravstvenoj skrbi, poboljšati liječenje i prevenciju bolesti te promicati prekograničnu suradnju u zdravstvu. Pododbor će također pomno pratiti Europsku agenciju za lijekove i Europski centar za prevenciju i kontrolu bolesti”, rekao je Sokol, kako stoji na mrežni stranicama Europske pučke stranke.

Između ostalog, dr. sc. Tomislav Sokol je bio parlamentarni pregovarač za prijedlog zakona o europskom prostoru za zdravstvene podatke. On je također član Posebnog povjerenstva za pandemiju COVID-19: prikupljena iskustva i preporuke za budućnost (en. COVI).