Od 14. do 17. svibnja 2023. na Malom Lošinju održali su se 21. Lošinjski dani bioetike. Konferencija je bila u organizaciji Hrvatskog filozofskog društva, Hrvatskog bioetičkog društava i grada Malog Lošinja te su na njoj sudjelovali i  djelatnici Centra za promicanje dobrobiti ranjivih osoba. Voditeljica Centra dr. sc. Anita Dučkić Sertić je imala izlaganje na temu Oporavak kao egzistencijalni pristup životu gdje je predstavila kako put oporavka ne znači puku apstinenciju od neke ovisnosti, nego je potrebna promjena čitavog života, od okruženja, do navika. Uz to je bila moderator na jednoj od sesija koje su se održale na konferenciji.

Program managerica Centra Jelena Zadro, mag. psych. je održala izlaganje na temu Tjelesni dismorfni poremećaj – kontraindikacija za estetsku kirurgiju?  U predavanju je bilo govora o Tjelesnom dismorfnom poremećaju koji predstavlja poremećaj slike tijela karakteriziran preokupiranošću jednom ili više nepravilnosti u tjelesnom izgledu, pri čemu su nepravilnosti blage ili neuočljive. Prikazala je dosadašnje relevantne spoznaje o tjelesnom dismorfnom poremećaju i prikladnosti podvrgavanju estetskoj kirurgiji kod oboljelih od ovog poremećaja.

Stručni suradnik Centra Damjan Kovač, mag. theol., je predavanjem Noodinamika kao mogući put postmodernog čovjeka govorio o Franklovom viđenju životnih napetosti koje on polarizira u noodinamički luk koji se proteže između bitimorati. Uz to je moderirao jednu od sesija na konferenciji.

Knjiga sažetaka se može pronaći na poveznici.