U četvrtak, 3. veljače 2022. na  spomendan svetog Blaža, zaštitnika kod svih bolesti vrata i grla održana je sveta misa. Svetu misu predvodio je sveučilišni kapelan vlč. Marko Čolić u koncelebracji s doc. dr. sc. Odilonom Singbom. Misnom slavlju prisustvovali su studenti i zaposlenici Hrvatskog katoličkog sveučilišta, a nakon svete mise uslijedio je blagoslov grla u kojem je  naš kapelan molio da nas Bog po zagovoru svetoga Blaža, biskupa i mučenika, oslobodi bolesti grla i svakog zla.

U svojoj homiliji vlč. Čolić je istaknuo:

Isus u današnjem odlomku poziva učenike da uzmu štap u ruke i nazuju sandale na noge, a novca o pojasu, kruha i torbu da ne nose. Zašto? Isusu je stalo do pokretnosti učenika – oni imaju radosnu vijest pronijeti mnogima, činiti im dobro, izgoniti zloduhe (oslobađati ih svega onoga što im život oduzima umjesto da im ga daje), liječiti. Da bi to mogli dobro činiti i doći mnogima, potrebna im je obuća (sandale), a pomoći će im i štap (hodu daje ritam, a tijelu oslonac). Ostale stvari (novac, torba, kruh), sve dok bi im i nudile povećanje sigurnosti, usporavale bi njihov hod. A to je u fokusu – jer, učenici imaju radosnu vijest donijeti mnogima!