Bivši student Odjela za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta, magistar povijesti Matko Topolnjak bio je mentor državnom prvaku iz povijesti Leonu Brnadu, učeniku velikogoričke Gimnazije. Brnad je bio najbolji na državnom natjecanju iz povijesti u kategoriji učenika prvih razreda srednjih škola koje se održavalo od 15. do 17. travnja u Zadru.

Pročelnik Odjela za povijest izv. prof. dr. sc. Mario Kevo povodom ovoga zapaženog uspjeha bivšeg studenta rekao je:  „Iznimno mi je drago što je upravo naš bivši student mentorirao državnog prvaka iz povijesti, a što je još samo jedna potvrda da se na Odjelu za povijest radi iznimno dobro. Rezultati to potvrđuju, među inim upravo i ovo prvo mjesto na državnom natjecanju iz povijesti učenika kojega je mentorirao naš bivši student. Obradovalo bi me kada bi i državni prvak Brnad jednoga dana, poput svojega mentora Topolnjaka, upisao studij povijesti na Hrvatskom katoličkom sveučilištu“.

Više informacija donose KronikeVG.

Foto: KronikeVG