Asistentica na Odjelu za komunikologiju Leali Osmančević je u sklopu međunarodnog seminara predstavila svoj rad “Big Data and Media Literacy – Possibilities and Challenges for Educational System”. Tema ovogodišnjeg seminara je Digital Data and Security, a organiziraju ga Fakultet političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Social Science Research Center – Mississippi State University i George Mason University u suradnji sa Sveučilištem u Splitu.

Riječ je o interdisciplinarnom seminaru koji spaja hrvatske i američke znanstvenice i znanstvenike iz područja sociologije, medijskih studija, političkih znanosti te informatike i programiranja. Cilj ovogodišnjeg seminara je metodološki i teorijski preispitati odnos korištenja velikih količina podataka i pitanja sigurnosti u različitim područjima.

Više o seminaru na linku.