Asistenti na Odjelu za komunikologiju Hrvatskoga katoličkog sveučilišta magistri komunikologije Leali Osmančević i Ivan Uldrijan sudjeluju u projektu Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu Medijskom pismenošću protiv grupa mržnje i elektroničkog nasilja, koji se od siječnja do rujna diljem Hrvatske provodi pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja RH.
Projekt je usmjeren ka prevenciji elektroničkoga nasilja među djecom, promicanje medijske pismenosti te stvaranje sigurnoga i poticajnog okruženja u osnovnim školama. Provodi se u 13 hrvatskih županija te uključuje edukativne radionice za učenike, nastavnike, stručne suradnike i roditelje, o vrstama elektroničkoga nasilja i njihovim posljedicama, te savjetima i metodama zaštite od elektroničkoga nasilja i govora mržnje na internetu.
U okviru projekta tiskano je i dopunjeno izdanje edukativne brošure za učenike o sigurnosti na internetu, te priručnika s radnim listićima za roditelje i nastavnike.