U sklopu međunarodne konferencije 4. osječki dana bioetike u Osijeku, u utorak 9. studenog 2021. godine su dr. sc. Ana Tomičić, Anamaria Malešević, mag. soc. i doc. dr. sc. Anto Čartolovni održali izlaganje naslovljeno:Ceci n’est pas une… éthique! Pitanje umjetnosti u kontekstu etike umjetne inteligencije i zdravlja“. Kroz izlaganje su se osvrnuli na etičko preispitivanje umjetne inteligencije kroz umjetnost, odnosno na vrijednost kognitivnih i emocionalnih spoznaja koje umjetnost pruža, a koja je komplementarna sa znanstvenim spoznajama. Također su putem dva primjera umjetničkih instalacija prikazali kako različiti načini estetskog doživljaja doprinose području znanja o umjetnoj inteligenciji i o digitalnom fenotipiziranju.

Središnja tema konferencija bila je posvećena proučavanju odnosa bioetike, umjetnosti i kulture. Konferencija je održana u Osijeku od 8. do 9. studenog 2021. godine u organizaciji Centra za integrativnu bioetiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i Hrvatske jedinice UNESCO-ove katedre za bioetiku (Sveučilište u Haifi) sa sjedištem na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti.