Povodom 140 godišnjice početka rada povijesnih katedri Sveučilišta u Zagrebu na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održati će se  u petak 28. i u subotu 29. studenog 2014. znanstveni skup “Sveučilišna nastava povijesti u Hrvatskoj – tradicija, današnje stanje, perspektive”. Skup je organizira Hrvatski nacionalni odbor za povijesne znanosti te će na njemu biti predstavljen povijesni razvoj i djelatnost Odjela za povijest Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu.

Na skupu Hrvatsko katoličko sveučilište predstavlja izv. prof. dr. sc. Ines Sabotič, prorektorica za nastavu na HKS-u, koja će u petak 28. studenog 2014. u 15.30 održati predavanje “Odjel za povijest Hrvatskoga katoličkog sveučilišta”.

Programska knjižica