U povodu obilježavanje 50. obljetnice Ravnateljstva dušobrižništva za Hrvate u inozemstvu u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu, Kaptol 29a u Zagrebu 25. i 26. travnja održava  se znanstveno-stručni skup.

Pokrovitelji skupa su Hrvatska biskupska konferencija i Biskupska konferencija Bosne i Hercegovine, a u organizaciji skupa, uz Ravnateljstvo, sudjeluju Hrvatsko katoličko sveučilište i Katolički bogoslovni fakulteti Sveučilišta u Zagrebu i Univerziteta u Sarajevu.                                                                                                                                                                                                                                                                     Treći dio skupa naslovljen je „Teološko-pastoralni izazovi kao zalog budućnosti”, a svoje predavanje „Identitet u kontekstu iseljeništva” izložio  je rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić.

Prof. dr. sc. Željko Tanjić