U Svetom Martinu na Muri od 19. do 22. rujna 2018. održava se šesti po redu Srednjoeuropski simpozij o antimikrobnim sredstvima i antimikrobnoj rezistenciji (6th Central European Symposium on Antimicrobials and Antimicrobial ResistanceCESAR 2018).

Hrvatsko katoličko sveučilište jedan je od sponzora Simpozija. U ime Hrvatskoga katoličkog sveučilišta na simpoziju su prisutni prof. dr. sc. Roberto Antolović i izv. prof. dr. sc. Suzana Bukovski s Odjela za sestrinstvo. Na dan otvorenja Simpozija pridružili su im se rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić i pročelnica Odjela za sestrinstvo doc. dr. sc. Marta Čivljak. Rektor Tanjić u svom uvodnom govoru pozdravio je sudionike Simpozija, zaželjevši im ugodan i blagoslovljen rad.