U četvrtak, 1. listopada 2020. na Hrvatskom katoličkom sveučilištu započinje akademska godinu 2020./2021., jedanaesta po redu.

U 10 sati studenti i profesori slavit će sveto misno slavlje u crkvi svetog Antuna Padovanskog na Svetom Duhu koje će predvoditi mons. Ivan Šaško, pomoćni biskup zagrebački i prvi rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

U 11.45 sati održat će se, uz poštivanje svih epidemioloških mjera, svečani akademski čin na početku nove akademske godine za studente prve godine preddiplomskih sveučilišnih studija povijesti, sociologije, psihologije, komunikologije i sestrinstva u  Velikoj dvorani Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Susretu sa studentima i profesorima prisustvovat će Veliki kancelar Hrvatskog katoličkog sveučilišta kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački.