Članovi Volonterske skupine Hrvatskog katoličkog sveučilišta sa svojom voditeljicom mag. Valentinom Šipuš su u subotu 22. listopada 2016., posjetili grad Varaždin gdje su Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma predali rabljene plastične čepove koje su marljivo prikupljali kroz prošlu akademsku godinu. Udruga oboljelih od leukemije i limfoma neprofitna je udruga sa sjedištem u Čakovcu koja djeluje od 1998. godine. Udruga je osnovana sa svrhom pružanja pomoći oboljelima od teških malignih bolesti odnosno vodi brigu o oboljelima od leukemije i limfoma, GIST-a (gastrointestinalnog stromalnog tumora) te oboljelima od srodnih hematoloških bolesti na području Republike Hrvatske. Zaštićeni i nezagađeni okoliš je pretpostavka za rehabilitaciju bolesnika i očuvanje zdravlja. Projektom prikupljanja plastičnih čepova stvara se čišći okoliš, potiče se održivi razvoj i građane se educira o važnosti zaštite okoliša. Projekt istovremeno pridonosi bržoj rehabilitaciji i resocijalizaciji oboljelih od malignih bolesti te im osigurava uvjete za pristup tržištu rada. Nakon primopredaje prikupljeni čepova, naša Volonterska skupina provela je dan istraživajući ljepote grada Varaždina. Druženje je proteklo u ugodnoj atmosferi i u dobrom raspoloženju.