U utorak, 10. travnja održan je uskrsni susret i druženje studenata, profesora i djelatnika Hrvatskoga katoličkog sveučilišta. Nakon pročitanog odlomka iz Svetog Pisma, koji je pročitala studentica Matea Jurica, susret je nastavljen kratkom molitvom i rektorovim pozdravnim riječima u kojima je svima čestitao Uskrs s nadom da svjetlo Uskrslog Krista obasja živote svih studenata, profesora i djelatnika te njihovih obitelji kako bi smo svi po susretu s Uskrslim kroz studij, predavanja, studentski život mogli jedni drugima, a i svim ljudima koje susrećemo biti svjedoci uskrsne vjere koja nam je darovana. Rektor je zahvalio svima na njihovom zalaganju i radu uloženom u rast sveučilišne zajednice te istaknuo sve ono na čemu se radi s ciljem poboljšanja kvalitete studija. Nakon rektorovog govora susret je nastavljen zajedničkim druženjem i razgovorom.