U srijedu 16. rujna 2015. godine u Splitu u zgradi Nadbiskupije, Dvorana Ivana Pavla II., bit će predstavljeno Hrvatsko katoličko sveučilište, monografija Rektorski lanac Hrvatskog katoličkog sveučilišta te će biti potpisan sporazum o suradnji između Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Université Panthéon-Assas – Paris II.

Riječ dobrodošlice uputit će nadbiskup Barišić,  splitsko-dalmatinski župan Zlatko Ževrnje, gradonačelnik Splita Ivo Baldasar, te veleposlanica Francuske u Hrvatskoj Nj. E. Michèle Boccoz.

Prigodnu riječ imat će prof. dr. sc. dr.h.c. Emilio Marin, prorektor za međunarodnu suradnju Hrvatskog katoličkog sveučilišta, član Francuske akademije znanosti i umjetnosti (Institut de France). Professeur Guillaume Leyte, Président de l’Université Panthéon-Assas – Paris II predstavit će sveučilište Université Panthéon-Assas – Paris II kojemu je rektor.

Nakon predstavljanju obaju sveučilišta slijedi potpisivanje sporazuma o suradnji između Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Université Panthéon-Assas – Paris II.

Na kraju akademskog čina dvojezičnu hrvatsko-englesku monografiju o rektorskom lancu HKS-a predstavit će urednik monografije Milan Bešlić.