Rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić i pročelnica Odjela za sestrinstvo doc. dr. sc. Marta Čivljak sudjeluju u Rimu na konferenciji Međunarodne federacije katoličkih sveučilišta “New Frontiers for University Leaders – The Future of Health and the University Ecosystem”. Sudionike je jutros prije početka foruma u audijenciju primio Papa Franjo.

Papa Franjo je u svom obraćanju poručio sudionicima foruma: “Obrazovanje svedeno na puko tehničko obrazovanje ili puke informacije postaje otuđenje obrazovanja; vjerovati da možemo prenositi znanje apstrahirajući od njihove etičke dimenzije, bilo bi poput odustajanja od obrazovanja. Potrebno je prevladati nasljeđe prosvjetiteljstva. Edukacija, općenito, ali posebno na sveučilištima, nije samo punjenje glave pojmovima. Potrebna su tri jezika. Potrebno je da se u igru uključe različiti jezici: jezik uma, jezik srca i jezik prakse, tako da čovjek razmišlja u skladu s onim što osjeća i čini.”