Tomislav Matić, mag. educ. hist. et phil., asistent na Odjelu za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta, sudjelovao je na konferenciji „Themes of Polemical Theology Across Early Modern Literary Genres“, održanoj u Bratislavi (Slovačka) od 3. do 5. prosinca 2014. godine. Konferenciju je organizirao Institut za slavenske studije „Ján Stanislav“ Slovačke akademije znanosti, a na njoj su izlaganja održali brojni povjesničari iz Slovačke, Mađarske, Velike Britanije, SAD-a i drugih zemalja. Izlaganja su se ticala brojnih tema povezanih s polemičkom teologijom u širokom spektru književnih žanrova, od engleskih prirodoznanstvenih traktata do čeških božićnih pjesama. Tomislav Matić održao je izlaganje pod naslovom „The Repentant Reformist: Evolution of Enea Silvio Piccolomini’s Views on Conciliarism in his Letters“.