Predstavnici Vjersko-prosvjetne službe Rijaseta islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i uprava Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Predstavnici Vjersko-prosvjetne službe Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i uprava Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić zajedno s prorektorom za nastavu prof. dr. sc. Gordanom Črpićem, prorektorom za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Emilijom Marinom i prof. dr. sc. Hrvojem Štefančićem  susreo se na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u srijedu 9. srpnja 2014. s predstavnicima Vjersko-prosvjetne službe Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Delegaciju Rijaseta predvodio je dr. sc. Amir Karić, uz kojeg su prisutni bili prof. dr. sc. Enes Karić i prof. dr. sc. Nusret Isanović. Na sastanku su razmijenjena iskustava i razmatrane mogućnosti buduće suradnje na različitim projektima.

U okrilju Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini djeluje Fakultat islamskih nauka u Sarajevu, fakulteti u Bihaću i Zenici, 7 srednjih škola-medresa među kojima i najstarija odgojno-obrazovna institucija u Bosni i Hercegovini Gazi Husrev-begova medresa u Sarajevu.