U utorak 23. veljače 2016. rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić susreo se sa studentima diplomskog studija sestrinstva. Susret je započeo molitvom i rektorovim pozdravnim riječima.

Palijativna skrb danas je, nažalost, sve više potrebna. Stoga se i HKS odlučio na pokretanje diplomskog studija sestrinstva s modulom palijativne medicine. Studij kao takav jedinstven je u Republici Hrvatskoj i u našem okruženju. – rekao je rektor Tanjić

Susret rektora s diplomskim studijem sestrinstva

Rektor je također najavio da će sveučilište uložiti dodatni napor u pronalasku optimalnog rješenja u kojemu bi se studentima olakšalo studiranje, a da se pri tome ne naruši kvaliteta.

Nakon rektorovih pozdravnih riječi, uslijedio je razgovor sa studentima u kojemu su studenti imali priliku iznijeti svoja zapažanja, primjedbe i sugestije na koncepciju studija.

Primjedbe su se u najvećem dijelu odnosile  na nastavno opterećenje i obaveze pohađanja nastave i vježbi s obzirom da je riječ o izvanrednim studentima koji rade i studiraju.

Susret rektora s diplomskim studijem sestrinstva