U petak 19. travnja 2013. na Hrvatskom katoličkom Sveučilištu održao se susret studenata HKS-a i predstavnika međunarodnog Phoenix Instituta.

Jedna od nacionalnih koordinatorica Instituta, gđica. Tihana Čuljak, zajedno s bivšim polaznicima i polaznicama programa Instituta, predstavila je zainteresiranim studentima ovogodišnje ljetne seminare Phoenix Instituta koji će se održavati  na dvije lokacije: Sveučilište Notre Dame u SAD-u i kampus National Theological Institute u Beču. Okupljeni su susret  iskoristili za druženje, informiranje o radu Instituta i prenošenje vlastitih iskustava s ljetnih seminara.

Susretu su prisustvovale i dvije studentice povijesti sa HKS-a koje su prošle godine polazile ljetne akademske seminare u organizaciji Instituta, na Sveučilištu Notre Dame u SAD-u.

Nadamo se da je ovaj, drugi po redu, susret studenata HKS-a i predstavnika ovog uglednog međunarodnog instituta potvrda buduće trajne i plodne suradnje dviju institucija.