U organizaciji Sveučilišta na Malti i Katoličkog sveučilišta u Leuvenu, d 5. do 7. veljače 2020. godine u St. Julianu na Malti održao se četvrti „Europski kongres kvalitativnih istraživanja“ (European Congress of Qualitative Inquiry). Tema ovogodišnjeg kongresa bila je „Kvalitativna istraživanja za održivost“ (QI towards Sustainability), a na kongresu su sudjelovale dr. sc. Miriam Mary Brgles  i doc. dr. sc. Petra Palić s Odjela za sociologiju Hrvatskoga katoličkog sveučilišta. Dr. sc. Miriam Mary Brgles  moderirala je sesiju Theatre and Film te održala izlaganje pod nazivom Artists, audience and management in theatre space. Contribution to research methodology. Na poziv prof. dr. sc. Karin Hannes sa Katoličkog sveučilišta u Leuvenu,  dr. sc. Miriam Mary Brgles i doc. dr. sc. Petra Palić sudjelovale su i u programu Game Changer 2 pod nazivom Creative with resources in qualitative research: Releasing the power of positive stories.  Na kongresu se okupilo preko 200 sudionika iz cijeloga svijeta, a cilj kongresa je dijeljenje znanstvenih dostignuća, uspostava novih suradnji i partnerstva, kao i mogućnost ukazivanja na izazove s kojima se suočavaju kvalitativni istraživači na različitim geografskim područjima i u različitim istraživačkim disciplinama.