U utorak 27. studenoga 2018. studenti druge godine sveučilišnog diplomskog studija sociologije Hrvatskog katoličkog sveučilišta posjetili su Hrvatski sabor. Naime, u sklopu kolegija Osnove proračuna na diplomskom studiju, studenti stječu znanja o postupku donošenja državnog proračuna pa su tijekom terenske nastave posjetili Hrvatski sabor. S obzirom da se tijekom ovog tjedna u Hrvatskom saboru upravo raspravlja o prijedlogu državnog proračuna za 2019. godinu, studenti su bili pozvani sudjelovati na plenarnoj sjednici na kojoj ih je, tijekom predsjedanja sjednicom, uživo pozdravio potpredsjednik Hrvatskog sabora.

Osim najzanimljivijeg dijela koji se odnosi na praćenje plenarne sjednice i žustre rasprave među zastupnicima vladajuće većine i oporbe, studenti su imali prigodu razgledati unutrašnjost zgrade Hrvatskog sabora, a i direktno se susresti i razgovarati s nekolicinom saborskih zastupnika. Ovakav oblik učenja kroz praksu pružio je svim sudionicima s Hrvatskog katoličkog sveučilišta jedno novo iskustvo i obogatio ih znanjem koje će im svakako biti od koristi u budućnosti.