U srijedu 23. studenoga 2017. studenti druge godine sveučilišnog diplomskog studija sociologije Hrvatskog katoličkog sveučilišta posjetili su Hrvatski sabor i prisustvovali plenarnoj sjednici o Prijedlogu državnog proračuna Republike Hrvatske za 2018. godinu. Naime, u sklopu kolegija Osnove proračuna studenti su već stekli elementarno znanje o postupku donošenja državnog proračuna pa su svoje teorijsko znanje potkrijepili sudjelujući uživo na sjednici Hrvatskog sabora.

Osim sudjelovanja na sjednici Hrvatskog sabora, za studente je bio organiziran stručni obilazak monumentalne zgrade našeg parlamenta, a osim toga studenti su imali prigodu susresti se s nekolicinom saborskih zastupnika i s aktualnim ministrom financija dr. sc. Zdravkom Marićem. Pritom valja istaknuti da su se studenti sociologije istaknuli svojom zainteresiranošću za aktualnu političku i društvenu situaciju te za ekonomske probleme koji egzistiraju u našem gospodarstvu, a posebno one koji se odnose na pitanje budućnosti mladih u našem društvu. Uz teorijska znanja stečena na našem Sveučilištu, posjet Hrvatskom saboru vjerujemo da je obogatio sve sudionike i pružio nam prigodu da steknemo neka nova praktična iskustva. Pritom treba zahvaliti i zaposlenicima Hrvatskog sabora koji su nam omogućili ovako srdačno gostoprimstvo.