U okviru terenske nastave iz predmeta Područno (sektorsko) izvještavanje za tisak i web, studenti treće godine preddiplomskoga studija komunikologije Hrvatskoga katoličkog sveučilišta (HKS) posjetili su u petak 24. svibnja, u pratnji doc. dr. sc. Krunoslava Novaka i asistenta dr. sc. Ivana Uldrijana, sjedište Hrvatske narodne banke (HNB) u Zagrebu.

Tijekom trosatnoga programa budući su komunikolozi upoznali povijest zgrade HNB-a, kao i današnje djelovanje središnje banke, o čemu je govorila Ivana Pižir iz Direkcije za odnose s javnošću. O upravljanju gotovim novcem, s posebnim osvrtom na prepoznavanje krivotvorina, prezentaciju je održao Damir Bićanić iz Direkcije trezora, a bogato iskustvo u odnosima s javnošću HNB-a sa studentima je podijelila direktorica Direkcije za odnose s javnošću mr. sc. Dejana Rebernik.

Studenti su u predavanjima aktivno sudjelovali postavljajući pitanja, a u radionici koju je za njih priredila mr. Rebernik okušali su se i u kriznome komuniciranju.

Foto: HNB