Studenti treće godine preddiplomskoga studija komunikologije Hrvatskoga katoličkog sveučilišta posjetili su u srijedu 16. svibnja Hrvatski sabor.

Posjet je započeo susretom sa saborskim zastupnicima na koji su se odazvali prof. dr. sc. Miroslav Tuđman i dr. sc. Andrija Mikulić iz Hrvatske demokratske zajednice te prof. dr. sc. Slaven Dobrović i Marko Sladoljev iz Mosta nezavisnih lista. U jednosatnom su razgovoru studenti zastupnicima postavljali pitanja iz različitih političkih i društvenih sfera – od zaštite okoliša i energetike, preko obrazovanja i demografije, do nacionalne sigurnosti i medija.

Studenti su zatim s galerije sabornice pratili plenarnu sjednicu, da bi potom obišli zgradu sabora kojom ih je provela dr. sc. Sanja Šurina, progovorivši kratko i o odnosima s javnošću Hrvatskoga sabora.

Posjet je organiziran kao terenska nastava iz predmeta Područno (sektorsko) izvještavanje za tisak i web, a sa studentima su bili i doc. dr. sc. Krunoslav Novak te asistent Ivan Uldrijan.