Studenti treće godine preddiplomskoga studija komunikologije Hrvatskoga katoličkog sveučilišta sudjelovali su u četvrtak 16. svibnja u sjedištu Hrvatske biskupske konferencije (HBK) na zagrebačkom Ksaveru na konferenciji za medije povodom 58. plenarnoga zasjedanja HBK-a.

Na konferenciji su, o temama zasjedanja i ostalim aktualnostima, govorili nadbiskup đakovačko-osječki mons. Đuro Hranić, te biskupi varaždinski mons. Josip Mrzljak i šibenski mons. Tomislav Rogić, a moderator je bio glasnogovornik HBK-a Zvonimir Ancić.

Sudjelovanje studenata na konferenciji za novinare HBK-a jedan je u nizu terenskih oblika nastave u okviru predmeta Područno (sektorsko) izvještavanje za tisak i web, a studente – koji će za vježbu i izvijestiti o događaju – vodio je asistent dr. sc. Ivan Uldrijan.