U subotu, 19. listopada 2013. godine, obasjana jesenskim zagrebačkim suncem, grupa studenata HKS-a pošla je na Sljeme zajedno s o. Draženom M. Vargaševićem i vlč. Krunoslavom Novakom. Uspinjući se prema Sljemenu zaustavili su se kod planinarskog doma Puntjarka, da bi okrjepljeni planinskim čajem i štrudlom od jabuka i sira mogli nastaviti hod prema crkvi Majke Božje sljemenske, gdje ih je dočekao župnik, p. Josip Rožmarić. U crvki su slavili svetu Misu, u kojoj su molitvom i pjesmom razmišljali o životnom putu kao hodočašću vjere, preporučujući u molitve potrebe Sveučilišta, svoje osobne nakane i nakane Crkve.

Okrijepljeni euharistijom, te kasnije čajem koji je za njih pripremio župnik, zaigrali su odbojku i uživali u zrakama jesenskog sunca, koje je zasigurno doprinijelo ugođaju čitavog dana. Konačno, su pošli u dolinu, iako umorni od hoda, radosni i zahvalni za prekrasan dan proveden u zajedništvu i druženju.

[cycle3-ob]