Rektor HKS-a, Prof. dr. Željko Tanjić, primio g. Aarona Castilla, izvršnog ravnatelja Instituta Phoenix, u ponedjeljak, 26. 03. 2012.

Tijekom posjeta je uvaženi gost g. Aaron Castillo, izvršni ravnatelj Instituta Phoenix predstavio studentima HKS-a ljetne programe Instituta. Prestižni ljetni seminari Instituta održavaju se na Sveučilištu Notre Dame u Sjedinjenim Američkim Državama i u Beču-Trumau u Austriji. Seminari traju mjesec dana tijekom srpnja, okupljajući sedamdesetak mladih ljudi iz brojnih zemalja svijeta. Karakteriziraju ih visoka akademska kvaliteta, interdisciplinarnost, aktivno sudjelovanje studenata, bogate popratne društvene aktivnosti i dio su sustava ECTS bodovanja.

Cilj međunarodnog obrazovnog Instituta Phoenix, osnovanog 1987. godine, promicanje je dubljeg razumijevanja zapadne intelektualne tradicije utemeljene u klasičnoj i judeo-kršćanskoj misli kroz humanističke discipline; etiku, filozofsku antropologiju, filozofiju politike, književnost i pravo. Svoju misiju Institut vidi u zajedničkoj potrazi za istinitim i dobrim, te iskrenim proučavanjem čovjeka i njegova poslanja reafirmirati autoritet onih filozofskih i moralnih koordinata koje društvu pružaju red, a pojedincima nadu.

During his visit Mr. Castillo presented the Phoenix Institute’s programs to CUC students. The Institute offers summer sessions in the United States (held at the University of Notre Dame) and Europe (Vienna, Austria) which, are designed to communicate confidence in the human spirit to young men and women who are determined to embody all that makes mankind honorable, just, and true.

The Phoenix Institute is an educational organization that concerns itself with the question “What is it to be human?” It examines mankind in all its essential components – intellectual, psychological, spiritual- supplementing and extending the explorations which students have already made during their years of undergraduate and post-graduate study.