Projekti Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Glavna ciljna skupina ovog projekta su stipendije za šest izvrsnih bivših studenata Hrvatskog katoličkog sveučilišta koji će biti zaposleni na Sveučilištu kao asistenti i koji će pohađati poslijediplomske/doktorske programe Sveučilišta: (1) Povijest i (2) Sociologija: vrijednosti, identitet i društvene promjene u hrvatskom društvu. Cilj ovih stipendija je potaknuti studente na znanstveni rad i istraživanje te na aktivno sudjelovanje u stvaranju mreže između studenata i znanstvenika s ciljem ostvarivanja znanstveno orijentirane akademske zajednice.

Oba programa imaju snažnu znanstvenu orijentaciju, kao i važan društveni utjecaj. Studenti se potiču da sudjeluju u istraživačkim projektima tijekom doktorskog studija i da proučavaju važna pitanja u hrvatskom društvu.

Osnovni podaci:

• Naziv projekta: Training aid for Ph.D. program in sociology and history of the Catholic University in Zagreb (2019-2021);
  • Voditelj projekta: doc. dr. sc. Petra Palić;
  • Ukupna vrijednost projekta: 52,200 eura;
  • Početak izvedbe projekta: 2019;
  • Kraj izvedbe projekta: 2021;
  • Izvor financiranja: Renobavis, Solidaritätsaktion der deutschen Katholiken mit den menschen in Mittel- und Osteuropa;