Natječaji - projekti Hrvatskog katoličkog sveučlišta

Natječaj za sufinanciranje hrvatsko-kineskih znanstveno-istraživačkih projekata za razdoblje 2017.-2019.

Natječaj je otvoren svim znanstvenim institutima i visokim učilištima Republike Hrvatske i Narodne Republike Kine i obuhvaća sva znanstvena područja.
Prijavu projekta pod zajedničkim nazivom hrvatski voditelj projekta u natječajnom roku podnosi Ministarstvu znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, a kineski voditelj projekta Odjelu za znanost i tehnologiju Ministarstva znanosti i tehnologije Narodne Republike Kine.

Voditelji bilateralnoga projekta u RH u trenutku prijave moraju imati:
– doktorat znanosti
– najmanje znanstveno zvanje znanstvenoga suradnika odnosno nastavno zvanje docenta
– najmanje znanstveno radno mjesto znanstvenoga suradnika ili znanstveno-nastavno radno mjesto docenta.

Sredstva koja u sklopu ovog natječaja dodjeljuju hrvatska i kineska strana predstavljaju dodatnu financijsku pomoć znanstveno-istraživačkim ekipama koja je namijenjena isključivo pokrivanju troškova putovanja i boravaka istraživača.
Troškove putovanja snosi zemlja pošiljateljica, a troškove boravka (smještaja i dnevnica) zemlja primateljica.
Predviđeno trajanje projekata je dvije godine, a uvjet za dodjelu financijskih sredstava za drugu godinu provedbe projekta je predano stručno i financijsko izvješće o izvršenim aktivnostima i namjenski utrošenim sredstvima u sklopu projekta u prvoj godini provedbe.
Temeljno financiranje projekta mora biti osigurano.
Prednost pri izboru imaju projekti u koje su aktivno uključeni mladi istraživači.
Rok za dostavu natječajne dokumentacije: 15. svibnja 2017. godine
Više na stranicama Ministarstva.

Izvor: MZO