Projekti Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Ovaj projekt bavi se interdisciplinarnim znanstvenim pitanjima koja obuhvaćaju politologiju, sociologiju, ekonomiju, psihologiju i demografiju. Usmjerava se pitanjima iseljavaju li se Hrvati prvenstveno zbog ekonomskih razloga ili zbog socio-političkih razloga. Također, postavlja se pitanje mijenjaju li se i kako obiteljske i nacionalne vrijednosti u Njemačkoj te kakav je stav Njemačke prema pojačanom useljavanju hrvatskih obitelji u Njemačku. Osim navedene analize, projekt ima za cilj i ponuditi rješenja koja bi potaknula hrvatske obitelji na ostanak u domovini.

Osnovni podaci:

• Naziv projekta: Analiza uzroka, motiva i karakteristika iseljavanja hrvatskih obitelji u Njemačku
  • Naziv poziva: Višegodišnji  natječaj za znanstvene projekte s temom „Obitelj“
  • Voditelj projekta: doc. dr. sc. Tado Jurić
  • Iznos potpore: 69.900,00 kn