Gjidar_web

Hrvatsko katoličko sveučilište posjetio je u srijedu 4. ožujka 2015. godine profesor Marc Gjidara, predsjednik Predstavničkog vijeća hrvatskih ustanova i zajednice Francuske, profesor emeritus Sveučilišta Panthéon-Assas (Paris-II). U razgovoru s profeorom Gijadarom sudjelovali su rektor Hrvatskog katoličko sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić i prorektor za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Emilio Marin. Razgovarali su o mogućnostima buduće suradnje između ovih dvaju sveučilišta kao i planovima razvoja našeg Sveučilišta.

Sveučilište Pantheon-Assas poznato kao Assas ili Paris II javno je sveučilište iz Pariza u Francuskoj i jedno od trinaest sveučilišta nastalo odvajanjem od Sveučilišta Pariz. Glavna zgrada Sveučilišta nalazi se na trgz Pantheon u Latinskoj četvrti. Sveučilište je poznato po svoja četiri odjela na kojima se proučava pravo, ekonomija, management i političke znanosti. Osim toga na Sveučilištu postoje 24 istraživačka centra i pet specijaliziranih doktorskih škola. Pravni fakultet slovi za jedna od naboljih pravnih fakulteta u Francuskoj. Svake godine Sveučilište pohađa 18.000 studenata, uključujući 3000 stranih studenata.