Prof. dr. sc. Livia Puljak i prof. dr. sc.  Zvonimir Koporc s Hrvatskog katoličkog sveučilišta zajedno s  Anamarijom Mladinić (Agencija za zaštitu osobnih podataka) i dr. sc. Ronom Iphofenom (nezavisni istraživač, La Rochelle, Francuska) izdali su znanstveni članak „Before and after enforcement of GDPR: Personal data protection requests received by Croatian Personal Data Protection Agency from academic and research institutions“.

Prvi je to u nizu znanstvenih članaka koje znanstvenici s HKS-a planiraju publicirati zajedno sa suradnicima iz Agencije za zaštitu osobnih podataka.

Članak je izašao u renomiranomi dostupan je na poveznici.

Rezultati istraživanja pokazuju kako je AZOP zaprimio značajno veći broj upita i predmeta vezanih za zaštitu osobnih podataka nakon implementacije GDPR uredbe, ali u cijelom petogodišnjem analiziranom razdoblju broj upita vezanih za istraživanja bio je iznimno malen.