Slobodna Dalmacija napunila je 74 godine, a u petak su, u povodu rođendanskog slavlja, tradicionalno dodijeljene godišnje nagrade u području umjetnosti, znanosti i novinarstva kao i one za životna djela u istim kategorijama. Među laureatima bio je i prorektor za međunarodnu suradnju Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Emilio Marin koji je u području znanosti dobio nagradu “Frane Bulić” za životno djelo.

“Čast mi je što sam dobio ovu nagradu, ne samo zbog razloga koje je žiri dao, nego i zbog dva specifična razloga. Jedan je Slobodna Dalmacija. Naime, ja sam puno surađivao s njom i tijekom godina imao stotinjak objavljenih članaka i intervjua. Drugo je to što nagrada nosi ime našega Frane Bulića, a ja sam sedamnaest godina bio njegov nasljednik i proveo ih u sobi Arheološkog muzeja u kojoj je i on bio” – rekao je prof. dr. sc. Emilio Marin za Slobodnu Dalmaciju.

Prorektor za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Emilio Marin

Čestitamo profesoru Marinu u ime naše sveučilišne zajednice!

Foto: http://bit.ly/2rGgOxL