izv. prof. dr. sc. Mario Kevo

Danas obilježavamo Dan Odjela za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta, odnosno njegovog zaštitnika sv. Jeronima. Zbog izvanredne situacije uzrokovane aktualnom pandemijom, nismo u mogućnosti obilježiti Dan Odjela na primjereniji, da ne kažem već ustaljen i pomalo tradicionalan način na koji obilježavamo ovakve događaje na našem Sveučilištu, ali ipak nismo zaboravili ovaj važan događaj. Na mrežnoj stranici te na Facebook grupi Hrvatskog katoličkog sveučilišta pronaći ćete prigodne materijale, objave i aktivnosti vezane uz obilježavanje današnjeg Dana Odjela za povijest ne čemu od srca zahvaljujem studenticama i studentima povijesti te Klubu studenata povijesti „Homo volans“. Osim toga, želim dodati i kako su se poklopile dvije značajne obljetnice. Riječ je o 1600 obljetnici smrti sv. Jeronima, zaštitnika našeg Odjela, te o nama iznimno važnoj obljetnici, odnosno u tijeku je 10. akademska godina što je ujedno i 10. obljetnica najstarijeg odjela našeg mladog Sveučilišta. Tehnološka dostignuća suvremenog svijeta, za koje mi povjesničari koji (po)nekad živimo u prošlosti, nismo ni zamišljali da će biti izvedive omogućavaju nam virtualan svijet u kojem ćemo se na simboličan način prisjetiti ove obljetnice, stoga vas sve pozivam da putem videolinka prisustvujete svečanom euharistijskom slavlju koje će se održati u našoj Kapelici s početkom u 12:00 sati.

Drage studentice i studenti, dragi zaposlenici Odjela za povijest kao i cijelog Sveučilišta te naši dragi vanjski suradnici svima nama od srca čestitam Dan Odjela za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta. U nadi da ćemo se vrlo brzo vidjeti i na Sveučilištu srdačno vas pozdravljam.

izv. prof. dr. sc. Mario Kevo
Pročelnik Odjela za povijest