Spasenje dolazi od Židova

Antonija Pavić, profesorica engleskog i njemačkog jezika na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, prevela je u izdanju nakladničke kuće Benedikta knjigu duhovne tematike Spasenje dolazi od Židova“ Uloga židovstva u povijesti spasenja od Abrahama do drugog dolaska, autora Roy Schoemana.

Knjiga istražuje jedinstvenu i središnju ulogu židovstva u sudbini svijeta i dokumentira da napadi na Židove i židovstvo tijekom cijele povijesti nisu bili ukorijenjeni u kršćanstvu nego u onim silama koje su najžešći neprijatelji kršćanstva.

Ova knjiga duboko dotiče, između ostalih, i ova područja: mesijanska proročanstva u Starom zavjetu, istinske protukršćanske korijene nacističkog antisemitizma, poveznice između nacizma i arapskog antisemitizma, teološke spoznaje poznatih Židova koji su se obratili na katoličanstvo i ulogu Židova u Isusovu drugom dolasku.