Predstavljači znanstvenih i stručnih projekta HKS-a

U petak, 5. srpnja 2013. godine u nazočnosti rektora prof. dr. sc. Željka Tanjića i prorektorā Hrvatskog katoličkog sveučilišta te zainteresiranih nastavnika i drugih članova akademske zajednice predstavljani su odobreni znanstveni i stručni projekti Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

U svojoj uvodnoj riječi rektor Tanjić je istaknuo važnost razvoja znanosti i znanstvenih projekata za Hrvatsko katoličko sveučilište koji su nužni za razvoj našeg Sveučilišta u akademskoj i znanstvenoj zajednici.  Također je zahvalio prorektoru za znanost prof. dr. sc. Hrvoju Štefančiću na inicijativi  kojom je započela ova aktivnost na našem sveučilištu i poželio puno uspjeha u ostvarenju odobrenih projekata. Sredstva namijenjena financiranju odabranih znanstvenih i stručnih projekata pokrivena su isključivo izvorima Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Predstavljeni projekti:

doc. dr. sc.  Jasminka Štefulj –  Epigenetička regulacija gena za monoamin-oksidazu B (MAO-B)

doc. dr. sc. Luka Šešo Interdisciplinarno istraživanje manjih urbanih zajednica. Samobor – stotinu godina nakon Milana Langa

prof. dr. sc. Dalibor Karlović – Depresivni simptomi u shizofreniji i polimorfizmi gena dopaminskog i serotoninskog sustava

doc. dr. sc. Siniša Bilić-Dujmušić – L’ Atlas informatisé de l’ adriatique antique (Informatički atlas antičkog Jadrana)

doc. dr. sc. Marija Šakić – Izrada testa apstraktnog mišljenja za potrebe dodatnih provjera pri upisu studenata na Hrvatsko katoličko sveučilište (TAM-HKS-1)

prof. dr. sc. Gordan Črpić – Religija i ljudska prava

doc. dr. sc. Tomislav Anić – Vjerski život u betonskim katakombama – osnivanje novozagrebačkih župa