Press centar – arhiva objava za medije

• Vrijedan uspjeh profesorice Puljak

Redovita profesorica na Odjelu za sestrinstvo Hrvatskoga katoličkoga sveučilišta dr. sc. Livia Puljak od zaposlenja na HKS-u u jesen 2018. samostalno je ili u suautorstvu objavila, ili u postupku objave ima, čak 15 članaka.

• Pepelnica 2019.

U srijedu 6. ožujka 2019. godine u Sveučilišnoj kapeli na dan Pepelnice slavljena je sveta misa. Euharistijsko slavlje predvodio je sveučilišni kapelan Odilon Singbo u koncelebraciji s rektorom Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željkom Tanjićem, doc. dr. sc. Krunoslavom Novakom, izv. prof. dr. sc. Jerkom Valkovićem i doc. dr. sc. Josipom Bošnjakovićem. Svetoj misi […]

... Više
  • Objavljena knjiga “Ethics and Integrity in Health and Life Sciences”

Izv. prof. dr. sc. Zvonimir Koporc izdao je u prosincu 2018. za izdavačku kuću Emerald Publishing Limited knjigu “Ethics and Integrity in Health and Life Sciences”.

• Nj.E. Mor u posjetu HKS-u

U ponedjeljak 4. ožujka 2019. Hrvatsko katoličko sveučilište posjetio je Nj. E. Ilan Mor, veleposlanik Države Izrael u Republici Hrvatskoj. Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu primio ga je rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić. U srdačnom razgovoru Rektor i Nj. E. Mor razgovarali su o budućoj suradnji Sveučilišta i Veleposlanstva Države Izrael u Republici Hrvatskoj.

• Posjet Zaprešićkog i Kustošijskog dekanata HKS-u

U ponedjeljak 4. ožujka 2019. na poziv rektora Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željka Tanjića i sveučilišnog kapelana vlč. Odilona Singboa svećenici Zaprešićkog i Kustošijskog dekanata posjetili su Hrvatsko katoličko sveučilište.

• Svečana promocija magistara Hrvatskog katoličkog sveučilišta

U subotu 2. ožujka 2019. u Velikoj dvorani Hrvatskog katoličkog sveučilišta održana je svečana promocija sveučilišnih magistara povijesti, psihologije, sestrinstva i sociologije. Svečanoj promociji uz Rektora Sveučilišta, prorektore i pročelnike, brojne sveučilišne nastavnike, djelatnike i goste naših slavljenika prisustvovao je u ime Velikog kancelara zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića mons. Ivan Šaško,  pomoćni biskup zagrebački,  a posebno je sve prisutne počastilo prisustvo banjolučkog biskupa mons. Franje Komarice.

... Više
  • Predstavljen zbornik radova „Demografske promjene i kulturna baština Hrvata Boke kotorske“

Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u dvorani „Blaženi Alojzije kard. Stepinac“ u petak 1. ožujka 2019. održano je predstavljanje zbornika radova „Demografske promjene i kulturna baština Hrvata Boke kotorske“.

... Više
  • Predstavljena knjiga “Alojzije Stepinac – Pillar of Human Rights”

U Velikoj dvorani Hrvatskog katoličkog sveučilišta u srijedu, 13. veljače 2019., predstavljena je knjiga „Alojzije Stepinac – Pillar of Human Rights“ američke povjesničarke židovskog podrijetla dr. sc. Esther Gitman. Knjiga je izdana u suradnji Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Kršćanske sadašnjosti, a čine ju rezultati svih istraživanja dr. sc. Gitman o blaženom Alojziju kard. Stepincu i njegovoj ulozi u spašavanju Židova, Srba, Roma i drugih nepravedno progonjenih od strane nacista, fašista i ustaša za vrijeme Drugog svjetskog rata. Knjiga dr. sc. Esther Gitman bavi se i montiranim procesom koji je vođen protiv kardinala Stepinca te o njegovoj ustrajnosti u borbi protiv svih oblika totalitarizma.

• Rektor Tanjić susreo se s predsjednikom Vlade RH

U ponedjeljak 28. siječnja 2019. Rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić susreo se danas s predsjednikom Vlade Republike Hrvatske Andrejem Plenkovićem.

• Božićna čestitka