Press centar – arhiva objava za medije

• LEAN ON ME #hkszajednosmojaci

Psihozbor, pjevački zbor Odjela za psihologiju ponovno je u akciji! Čak ih ni izolacija ne može zaustaviti da dalje šire radost svojom pjesmom. #hkszajednosmojaci

• Poziv na proslavu Dana Odjela za komunikologiju

Pozivamo vas da nam se pridružite sutra, 25. ožujka u 12 sati na naš Youtube kanal i da se  ujedinimo u zahvalnosti Gospodinu za sve ono čime je kroz protekle godine blagoslivljao naš Odjel u njegovu rastu, zahvaljujući za studente, nastavnike i sve one koji prate i nastoje oko rasta našega Odjela. Anđelove Riječi Mariji, „Bogu ništa nije nemoguće“, koje će biti navještene u sutrašnjem Evanđelju, neka budu osnaženje i sigurnost u našem hodu.

• Rad Hrvatskog katoličkog sveučilišta u izvanrednim okolnostima

U svim ovim nevoljama, naš je sveučilišni Kampus u dijelu, u  kojem je obnovljen, gotovo neoštećen i čeka svoje studente. Svoju molitvenu solidarnost i blizinu izrazili su predstavnici mnogih katoličkih sveučilišta i institucija poput Nanovic Instituta Sveučilišta Notre Dame iz Sjedinjenih Američkih Država i Renovabisa iz Njemačke. Molimo Gospodina da nam svima podari snage da iz svih ovih tragedija izađemo ponizni i s još više nade i ljubavi prionimo obnovi Crkve i Domovine.“- izjavio je rektor HKS-a prof. dr. sc. Željko Tanjić.

... Više
  • Rektorovo obraćanje, 23. ožujka 2020.

O Hrvatskom katoličkom sveučilištu nakon potresa koji se dogodio u Zagrebu, 22. ožujka 2020.

... Više
  • Nova rubrika na unicath.hr: Cor cordi (Srce srcu)

Cor cordi (Srce srcu) – nova je rubrika na mrežnim stranicama Hrvatskog katoličkog sveučilišta kao odgovor na izazovna vremena u kojima živimo

... Više
  • Kako sačuvati mentalno zdravlje?

Savjeti za zdrastvene djelatnike u borbi s COVID-19

• Život Crkve u doba koronavirusa

Rektor Tanjić je podsjetio da su prvi dani nastave na daljinu na HKS-u jako dobro prošli, da su studenti odlično odgovorili te da sveučilište izvrsno funkcionira. “Samo smo promijenili način rada, ali i dalje ostvarujemo svoje poslanje. Najvažnije je ne podleći panici i kroz krizu proći u duhu poniznosti i odgovornosti. Nova situacija traži kreativnost, a kriza može donijeti nešto drukčije”, poručio je prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor HKS-a 19. 3. 2020. u emisiji Argumenti Katoličkog radija urednika Ivana Taševa.

... Više
  • Komunikacija tijekom trajanja epidemije koronavirusa

S obzirom na pandemiju koronuvirusa Hrvatsko katoličko sveučilište sve svoje studente, sveučilišne nastavnike i djelatnike kao i stranke upućuje da kontakt ostvaruju putem elektroničke pošte. Na sve ćemo upite odgovoriti u najkraćem mogućem roku. Kontakti naših djelatnika objavljeni su na poveznici, dok su kontakti naših sveučilišnih nastavnika objavljeni na stranicama njihovih Odjela. Način rada Sveučilišta […]

• Zahvala na praćenju izravnog prijenosa Svete Mise i kapelanova propovijed

Naša sveučilišna kaplica nikada nije bila ispunjenija! Preko 500 gledatelja pratilo je putem našeg Youtube Unicath HKS kanala prvi izravni prijenos Svete Mise. Svima hvala na zajedništvu!

• Izravni prijenos svete mise

Na našem Youtube kanalu pratite euharistijsko slavlje: https://www.youtube.com/watch?v=pST1SojpSqQ

Novosti i obavijesti

Najave događanja