U utorak 10. prosinca 2019. godine u Velikoj dvorani Hrvatskog katoličkog sveučilišta održana je promocija monografije “Medalje prorektorskih lanaca Hrvatskog katoličkog sveučilišta” koju su predstavili akademik Josip Bratulić, urednik Milan Bešlić i Suzana Obrovac Lipar koja je ujedno i moderirala cijelo događanje te prorektor za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Emilio Marin koji je inicijator realizacije ovog djela.

Na samom početku sve prisutne pozdravio je rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić, a zatim su o monografiji nekoliko riječi rekli akademik Josip Bratulić, urednik Milan Bešlić i Suzana Obrovac Lipar te prorektor za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Emilio Marin.