U petak 9. lipnja 2017. godine u prostorijama OŠ Lekenik u Lekeniku predstavljen je monografija „Lekenik: 1217. – 2017.“ u izradi koje su svojim prilozima sudjelovali doc. dr. sc. Tomislav Anić i doc. dr. sc. Hrvoje Kekez, profesori na Odjelu za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Unutar korica knjige obrađena je više stoljetna povijest ovog turopoljskog naselja smještenog na važnom komunikacijskom pravcu od Zagreba prema Sisku, ali je također predstavljeno i današnji život u Lekeniku. Na predstavljanju o knjizi je govorio dr. sc. Stipica Grgić, urednik monografije, potom doc. dr. sc. Tomsilav Anić, autor zapaženog rada o Lekeniku u drugoj polovici 20. stoljeća, te dr. sc. Mario Jareb, jedan od recenzenata knjige ujedno i vanjski suradnik Odjela za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta, koji je naglasio važnost znanstvenog istraživanja lokalne povijesti kao važnost segmenta ukupne spoznaje o prošloj zbilji.

Fotografije preuzete s linka.